Tether nie stanowi realnego zagrożenia dla rozwoju rynku kryptowalut

Tether nie stanowi realnego zagrożenia dla rozwoju rynku kryptowalut

Tether (USDT) był na ustach wszystkich w tym tygodniu, ponieważ jego katastrofa zbiegła się z niewielkim zawahaniem rynkowym, co jeszcze bardziej podsyciło spekulacje na temat wpływu Tethera na cenę Bitcoina. Najwięksi eksperci zastanawiali się niedawno nad tym, czy Tether ma moc do stworzenia komplikacji na rynku kryptografii, i czy największy stablecoin przetrwa “krwawą łaźnię”.

Niepokojący znak dla inwestorów?

Tether (USDT) zawsze był przedmiotem kontrowersji ze względu na brak przejrzystości i rzekome manipulacje na rynku. Fakt, że Tether przegrywa, powinien być wystarczający dla inwestorów (wartość monety powinna wynosić stale 1 USD). Tether niezmiennie napotyka na zarzuty niewypłacalności ze strony krytyków, którzy twierdzą, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby zagwarantować stałą cenę żetonu.

Analityk eToro, Mati Greenspan, twierdzi:

Rosnące wolumeny Tethera osiągają krytyczne wartości, a grupa nowych stablecoinów wyrówna rynek

Liczba stablecoinów rośnie, w tym wspierany przez Winklevoss Gemini Dollar (GUSD), notowany na głównych giełdach.

Nie ma potrzeby nadmiernych reakcji

Czy to koniec dla Tether’a? Czy Tether pociągnie cały rynek krypty do otchłani?

Greenspan tak nie uważa. Przewiduje, że “najgorszym scenariuszem” będzie kolejny rajd byka.

Ten punkt widzenia jest wspierany przez dyrektora ds. Technologii Zoom Simen Reynolds, który nie myśli, że upadek Tether’a – jeśli rzeczywiście nastąpi – wpłynie w jakiś sposób na Bitcoina i Ethereum. Mając to na uwadze, wciąż jest pewien, że Tether nie ujrzy świetlanej przyszłości, którą potencjalnie zastąpi inny stablecoin. Gemini Dollar, który został nazwany jedną z najlepszych rzeczy, które mogą się przydarzyć krypto, wydaje się być realnym pretendentem do potencjalnego zdetronizowania Tethera. W przeciwieństwie do Tether’a, Gemini Dollar nie musi walczyć z oskarżeniami o “handel brudnymi pieniędzmi” i brak przepisów. 15 października moneta straciła pozycję i wzrosła powyżej 1 $. Jednak Gemini Dollar był również krytykowany przez twardogłowych decentralizatorów, ponieważ Gemini ma prawo zamrozić każde konto.

Tymczasem prezes Invictus Capital Daniel Schwartzkopff twierdzi, że Tether ma “inteligentny model biznesowy”.

Jeśli moneta nie będzie w stanie odzyskać swojego pegu, Tether może kupić własne tokeny

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *