Tim Draper przewiduje, że cena Bitcoin'a wyniesie 250,000$ do 2022 roku

Tim Draper przewiduje, że cena Bitcoin'a wyniesie 250,000$ do 2022 roku

 

Amerykański inwestor venture capital Tim Draper, jeden z pierwszych inwestorów Tesli, Skype i SpaceX, jest jednym z najbardziej prestiżowych inwestorów Bitcoin. Z absolutną pewnością oznajmił, że bitcoin jest walutą przyszłości. Draper ogłosił prognozę, w której cena bitcoin’a osiągnie 250 000 $ do 2022 roku.Według Tim’a pociąga go idea cyfrowej waluty niezwiązanej z rządem.

Inwestor kupił 30 000 Bitcoinów na aukcji Marshals w USA w 2014 r. Ta kwota kryptowalut jest obecnie warta około 240 milionów USD. Jeśli jego przewidywania okażą się poprawne, Tim Draper może oczekiwać, że jego portfel bitcoinowy zostanie wyceniony na 7,5 miliarda dolarów do 2022 roku. Draper powiedział, że nigdy go nie sprzeda w zamian za pieniądze w postaci fiducjarnej:

To jest jak powiedzenie, że wezmę teraźniejszość i przyszłość i zamienię ją w przeszłość. Nie jestem antykwariuszem-powiedział Tim Draper

Nie jest jasne, jak dokładnie Draper obliczył cenę 250 000 $ do 2022 roku. Niektórzy inwestorzy, tacy jak Murray Stahl z Horizon Kinetics, stawiają hipotezę, że Bitcoin jest wart wartości całej waluty na świecie – około 361 000 $ za Bitcoin. Ta liczba zakłada jednak, że Bitcoin ma być pewnego dnia światową walutą – myślą nawet niektórzy zwolennicy kryptowaluty. W wywiadzie z Sharadem Khare Draper powiedział, że spodziewa się, że za pięć lat każdy, kto spróbuje zapłacić w pieniądzu, będzie wyśmiany. Świat, który będzie się śmiał z kogoś, kto próbuje zapłacić w pieniądzu, to świat, w którym bitcoin jest najprawdopodobniej ustanowiony jako inwestycja o najwyższej wartości. Trudno wyobrazić sobie taką rewolucyjną zmianę w ciągu najbliższych czterech do pięciu lat, ale Tim Draper wyraźnie to robi. W ten sam sposób, w jaki wyobrażał sobie Teslę, Skype’a i SpaceX, nieocenioną część naszej przyszłości.

Wielu inwestorów na rynku kryptowalut nie korzysta z krótkoterminowych zysków. Gdyby tak było, zdecydowana większość inwestorów powinna była wycofać sie w grudniu 2017 r. Ekonomiści mogą twierdzić, że rynek kryptowalut był w bańce i że inwestorzy nie wyprowadzili w grudniu najwyższego poziomu na rynku z powodu chciwość. Nie wycofali się, ponieważ inwestorzy naprawdę wierzyli, że maksymalny potencjał rynku kryptowalut nie zakończy się na rynku o wartości 900 miliardów dolarów.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *