Top 10 głównych platform wspierających ICO 2018

Top 10 głównych platform wspierających ICO 2018

ICO mają w sobie bardzo dużo potencjału. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ilość zebranych funduszy podwoiła się.

Oto nasze świeże spojrzenie na firmy, które powstały i są sukcesami.

Mamy już lipiec i czas spojrzeć wstecz na sytuację z pierwszej połowy 2018 roku. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów był to ekscytujący i burzliwy okres dla świata kryptografii. Rynek podlegał dominacji ostrych spadków, a pułap rynkowy dla kryptosfery spadł do 264 miliardów dolarów w momencie pisania.

Widzieliśmy zakazy, oszustwa i sukcesy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Głównym punktem wzrostu był natomiast rynek ICO, na którym prawie 14 mld zostało zebranych w pierwszej połowie roku. Ta liczba stanowi dwukrotność całej liczby ICO z 2017 roku.

Przyjrzyjmy się 10 najlepszym platformom, które pochodzą z pierwszej połowy roku.

1. WePower

Głównym celem WePower jest sprawienie, aby projekty dotyczące zielonej energii były łatwo finansowane. Ma to umożliwiać społeczność i osoby fizyczne w przeciwieństwie do tradycyjnej metody odgórnego finansowania.

Model finansowania stworzony przez ICO WePower motywuje zarówno producentów, jak i kupujących energię do korzystania z platformy.

ERC20 WPR token zebrał 40 milionów dolarów w pierwszym ICO 1 lutego 2018. Była to przedsprzedaż, która trwała od 22 września 2017 r.

2. Solve.Care

Zajmuje się branżą opieki zdrowotnej / świadczeń, decentralizując system i oddając władzę użytkownikowi. Uprawnienia są przekazywane pacjentowi z nadzieją na lepszy dostęp do opieki, usprawnione zadania lekarza oraz terminowe i dokładne płatności przez administratora opieki zdrowotnej. Platforma składa się z czterech różnych komponentów, które tworzą funkcję Solve.Care: Care.Wallet, Care.Card, Care.Coin i Care.Protocol. Wszystkie te komponenty są zaprojektowane tak, aby oferować innowacyjne podejście do administrowania korzyści i utrzymywać pacjentów, lekarzy i szpitale w synchronizacji i poza kontrolą scentralizowanego administratora.
Firma Solve.care pozyskała 20 mln dolarów 1 maja 2018 r., a platforma jest otwarta do rejestracji.

3. Play2Live

Zamykając testy alfa, Play2Live zaprezentuje swoją platformę beta w sierpniu. Ekosystem Play2Live został tak zaprojektowany, aby zapewnić każdemu, kto jest zaangażowany w e-sport i grę, lepsze wrażenia, niż te, które mają teraz. Użytkownicy otrzymują szereg opcji przesyłania strumieniowego z opcją braku reklamowania. Użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje oraz zbierać tokeny na wiele różnych sposobów. To tylko niektóre z korzyści, jakie przyniesie platforma.
ICO to 30 milionów dolarów, ale ilość zebranych funduszy nie została ostatecznie zweryfikowana.

4.AppCoins

AppCoins to otwarty i rozproszony protokół dla sklepów z aplikacjami. Proponuje przenieść do Blockchain trzy najbardziej krytyczne przepływy sklepów z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zgodę dewelopera. Poprzez przeprojektowanie transakcji w sklepie z aplikacjami, firma tworzy efektywność poprzez dezintermediację i redystrybuuje wartość wydaną w sposób, który tworzy zachęty dla sklepów obsługiwanych przez AppCoins.

5. Ambrosus

Ambrosus buduje zdecentralizowaną sieć logistyczną łańcucha dostaw opartą na IoT technologii Blockchain, która umożliwi bezpieczny i bezstratny dialog między czujnikami, rozproszonymi księgami i bazami danych w celu optymalizacji widoczności łańcucha dostaw i zapewnienia jakości. Sieć będzie obsługiwać takie branże, jak produkty rolne, medyczne, towary i produkty o wysokiej wartości. Ma rynkową wartość 44,6 mln USD. Tokeny pojawiły się na rynku 23 października 2017 r. na poziomie 0,19 USD, a w chwili pisania notowania wynoszą 0,31 USD. Token osiągnął rekordową wysokość 1,72 USD w połowie stycznia 2018 roku.

6.Money Token

Jest to firma typu cash-for-crypto, która pozwala użytkownikom na zaciąganie pożyczek na ich zabezpieczenie kryptograficzne. Dzięki temu użytkownicy mogą utrzymywać swoje długie pozycje bez konieczności płacenia opłat i podatków od sprzedaży kryptowalut, aby uzyskać dostęp do gotówki. Jeśli nie chcą spłacać pożyczki, to Money Token przechowuje krypto i rozlicza dług. Jeśli wartość zabezpieczeń kryptograficznych rośnie, a kredytobiorca płaci je z powrotem, wtedy płacą oni tylko za to, czego w ich kontaktach brakowało, a oni utrzymają zyski kryptograficzne bez żadnych kar. Money Token zakończył swoje ICO w dniu 7 czerwca i zarobił 36 milionów dolarów. Platforma jest aktywna i gotowa do udzielania pożyczek.

7.Cardstack

Cardstack to otwarte środowisko i protokół konsensusu, który sprawia, że Blockchain jest użyteczny i skalowalny dla masowego rynku, tworząc zdecentralizowany ekosystem oprogramowania, który może rzucić wyzwanie dzisiejszym cyfrowym mocom. ICO zebrało 35 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 1 czerwca.

8.DCC

Kredyt zdecentralizowany jest kolejnym kredytodawcą, ale daje właścicielowi moc nad osobistymi informacjami kredytowymi. W ten sposób umożliwia użytkownikowi znajdowanie najlepszej oferty kredytów, co ma znacznie przyspieszyć dostęp do potencjalnych pożyczkodawców i pozwoli uniknąć długich kontroli kredytowych i finansowych. Tradycyjne banki sprawiają, że klienci cierpią. DCC pozyskało 49 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 29 maja 2018 roku.

9.Orbs

Pozyskując około 118 milionów dolarów, Orbs oferuje platformę, która opiera się na koncepcji wspierania aplikacji na dużą skalę dla konsumentów w Blockchain. Nawiązali współpracę z główną aplikacją do przesyłania wiadomości Kik, która jest częścią monety Kin. Orbs polegają na oferowaniu infrastruktury jako usługi dla swoich klientów. Platforma zbudowała Blockchain od podstaw na rynku aplikacji konsumenckich i dostosowała się do bardzo specyficznego zestawu wymagań, który jest podstawową różnicą między innymi Blockchainami. Platforma ORBS będzie miała własny rynek infrastruktury, na którym niezależni dostawcy oprogramowania będą mogli oferować swoje oprogramowania z interfejsem API.

10.Nexo

Kolejny dostawca pożyczek kryptowalutowych, Nexo, był w stanie zebrać około 52 miliony dolarów w trzymiesięcznym ICO, który zakończył się 1 kwietnia. Wypożyczył już ponad 120 milionów dolarów i zebrał około 155 milionów dolarów spłat. Podobnie jak wielu innych pożyczkodawców kryptowalutowych, będą wymagać zabezpieczenia kryptograficznego. Nexo działa pod nadzorem Nadzoru Bankowego UE.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *