Tradycyjne rynki w obliczu zagrożenia mogą wysłać inwestorów do kryptowalut

Tradycyjne rynki w obliczu zagrożenia mogą wysłać inwestorów do kryptowalut

Na rynkach pojawiła się początkowa faza wojny handlowej, zwłaszcza między Chinami a USA. Wielu tradycyjnych inwestorów podczas takich wydarzeń stosuje strategie zabezpieczania swoich aktywów.

Jednak ogólne nieprzyjemne odczucia na rynkach mogą być dobrą oznaką dla rynku kryptowalut, ponieważ ryzyko zwiększa się we wszystkich dziedzinach. Rynek kryptowalut nie jest jednak miejscem wrogo nastawionym do tych, którzy próbują zabezpieczyć swoje inwestycje przed czymś niezwykłym.

Sposoby ochrony zysków

Ze względu na bariery hamujące handel między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, istnieją sugestie ze strony menadżerów inwestycyjnych, że ludzie muszą patrzeć na inne sposoby ochrony swoich zysków w przypadku, gdy rynki akcji rozpoczną spadek.

Obejmuje to zakłady przeciwko spadkom indeksów akcyjnych i walut oraz dywidend i obligacji. Jednak dla bardziej odważnego inwestora, szczególnie takiego, który ma zwiększony czynnik ryzyka, kryptowaluty są nową klasą aktywów, która działa inaczej niż reszta rynku.

Gerard Fitzpatrick, londyński dyrektor ds. Inwestycji w Europie na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Russell Investments, powiedział :

Dopiero teraz obawy związane z wojną handlową przyciągnęły uwagę inwestorów po tym, jak przez większość tego roku nie mieli powodów do obaw

Powolny strumień

Nawet jeśli istnieje oczekiwanie, że tradycyjne rynki zaczną spadać, to niekoniecznie oznacza to, że na rynku kryptowalutowym pojawi się krach, ponieważ niektórzy inwestorzy mogą zdecydować się na wejście w ten segment rynku.

Podczas gdy wielu inwestorów redukuje ekspozycję na akcje, większość pozostaje niechętna, aby całkowicie odejść od akcji. W rezultacie wzrosło zapotrzebowanie na pozycje inwestycyjne mające na celu kompensację potencjalnych strat.

Ale ze względu na to, że kryptowaluty zaczynają oferować więcej usług, z których mogą korzystać handlowcy i do których są przyzwyczajeni, powinno to mieć większy wpływ na te rynki, gdy tradycyjne rynki zmieniają się z powodu braku korelacji.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *