Współzałożyciel Circle: "Jesteśmy na początku tokenizacji wszystkiego"

Współzałożyciel Circle: "Jesteśmy na początku tokenizacji wszystkiego"

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Circle, Jeremy Allaire powiedział podczas konferencji MoneyConf w Dublinie, że globalne społeczeństwo jest “na początku tokenizacji wszystkiego”.

Jeremy Allaire to amerykański technolog, przedsiębiorca internetowy, założyciel firmy Circle oraz prezes zarządu Brightcove. Dziś rano podczas konferencji MoneyConf w Dublinie powiedział, że globalne społeczeństwo jest “na początku tokenizacji wszystkiego” dodając, że blockchain jest teraz gotowy do zrewolucjonizowania “każdego aspektu finansów” i “przekształcenia publicznych i cywilnych usług”. Według jego wizji w tokenizacji globalnej gospodarki “każda forma przechowywania wartości” ma swobodną wartość rynkową i może być przedmiotem handlu na globalnych giełdach cyfrowych. Alliare dodał również, że można stokenizować “głosy publiczne oraz osobiste we wszystkich typach sprawowania władzy społecznej”.

Dzięki kryptowalutom masz możliwość stokenizować swój dom, samochód lub dzieło sztuki… Poprzez tokenizacje głosów prywatnych lub publicznych we wszystkich formach zarządzania społecznego powstałby niezmienny system, który jest bardziej przejrzysty i rozliczalny niż obecne modele

Allaire przedstawił pięć kategorii krypto-aktywów:

-kryptowaluty skoncentrowane na prywatności, które usuwają działalność finansową ze scentralizowanej kontroli rządów i służą jako “dobro publiczne” w internecie
-tak zwane “krypto-papiery wartościowe”
-krypto-aktywa wspierające systemy rozliczeń transakcyjnych takie jak: Ripple (XRP) i Stellar (XLM)
-programy robocze dla światowych systemów finansowy np. Ethereum
-stabilne monety, przeznaczone do denominowania kontraktów finansowych

Cała konferencja jest obecnie transmitowana live przez Cointelegraph

One Comment
  1. Zgadzam się z wypowiedzią Jeremiego, że tokenizacja jest nieunikniona. Już dziś coraz więcej osób i firm się tokenizuje. Powstają tokeny wykorzystywane np. w marketingu czyli tzw. marketing tokenowy, tokeny ICO, rozliczeniowe czy odzwierciedlające stan posiadania określonych aktywów. Znacznie sprawniej i szybciej branża pójdzie do przodu, gdy rządy uregulują krytpowaluty i tokeny.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *