Współzałożyciel Reddit: Kryptowaluty są potężnym narzędziem przeciwko hiperinflacji

Współzałożyciel Reddit: Kryptowaluty są potężnym narzędziem przeciwko hiperinflacji

W wywiadzie dla The Late Show ze Stephenem Colbertem ubiegłego wieczoru Alexis Ohanian powiedział, że wierzy, iż kryptowaluty mogą być skutecznym narzędziem do ochrony funduszy przed hiperinflacją.

Ohanian wierzy, że prawdziwą wartością kryptowalut jest ich zdolność do zabezpieczania i przenoszenia aktywów ponad granicami państw, szczególnie w krajach, które są mniej stabilne ekonomicznie.

W tak wielu stanach panuje niepewność co do rządu i pieniędzy, ludzie widzą, że ich oszczędności życia znikają. Jest prawdziwa potrzeba posiadania waluty, nawet takiej jak bitcoin, który jest niestabilny ale nadal potencjalnie mniej zmienny niż niektóre stany, w których występuje hiperinflacja-powiedział Alexis

Pomysł wykorzystania kryptowalut do walki z hiperinflacją został zbadany w wielu krajach, w tym w Zimbabwe, Wenezueli i Argentynie.

Colbert zapytał Ohanian’a, dlaczego wolałby kryptowalutę od zwykłej waluty:

Kryptowaluty są paliwem dla potencjalnie nowego internetu.Takie rzeczy, jak Bitcoin i kryptowaluty, są dla nas okazją do posiadania środka który przechowuje wartość, który nie jest wspierany przez pojedynczy kraj.

W zeszłym tygodniu współzałożyciel Reddit dokonał dość bezpodstawnej prognozy, że ceny BTC i ETH odpowiednio osiągną wartość 20 000 USD i 1500 USD do końca roku.

Ohanian nie jest jedynym przedsiębiorcą z Doliny Krzemowej, który jest pozytywnie nastawiony na kryptowaluty. Współzałożyciel Twittera, Jack Dorsey, również wyraził wcześniej przekonanie, że bitcoin będzie główną walutą świata do 2028 roku.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *