Zabezpieczył swoje Bitcoiny pod skórą

Zabezpieczył swoje Bitcoiny pod skórą

Zabezpieczenie swoich Bitcoinów przed niepożądanymi atakami w przypadku wielu osób przechodzi na nowy level. Jednym z niecodziennych pomysłów wykazał się w 2014 roku Martijn Wismeijer, który przechowuje swoje zaszyfrowane klucze Bitcoin pod swoją skóra. Po operacji chirurgicznej Martijn posiada 2 chipy NFC w obu dłoniach.

Wismeijer poprzez ataki hackerskie i inne okoliczności do tej pory niewyjaśnione stracił dużą część swojego kapitału z kryptowaluty. Przedstawił kilka powodów dla których zdecydował się na tak drastyczne zabezpiecznie.

Mogę śmiało powiedzieć, że większość Bitcoinów, ponad 80 procent, straciłem z powodu włamań, kradzieży, wymiany i innych problemów. Gdybym miał chip w 2010 roku, prawdopodobnie byłbym już bardzo bogatym człowiekiem

Zrobiłem to, ponieważ chciałem eksperymentować z silnym Bitcoinem za pomocą podskórnych implantów, ponieważ to właśnie jego uważałem za Świętego Graala bezzwrotnych płatności

W studio przekłuwania ciała przeprowadził zabieg, który poleca każdemu. Chipy są wytwarzane ze szkła i mierzą od 2 do 12 mm średnicy, są porównywalne do wielkości ziarenka ryżu. Wismeijer porównał proces ten do wstrzyknięcie kroplówki dożylnej, wspomniał, że był ona bardziej komfortowy.

Wismeijer codziennie używa swoich kryptowalut do robienia zakupów. Chip jest skanowany za pomocą smartfona, który odbiera, a następnie odszyfrowuje klucze w celu dokonania transakcji. Klucze można zdalnie usuwać i zastępować nowymi kluczami do innych kryptowalut za pomocą smartfona, a szyfrowanie uniemożliwia ludziom po prostu przeskanowanie rąk.

Wismeijer jest właścicielem firmy Bitcoin, która instaluje bankomaty Bitcoin w różnych lokalizacjach.
Doświadczenie podpowiada mu aby nigdy nie gromadzić dużych ilości żetonów, aby nie zostać złapanym przez złodziei, ale twierdzi, że nie jest jedynym, który zapisuje waluty cyfrowe w ten niestandardowy sposób.

Po pojawieniu się w wiadomościach wielu jego pracowników poszło w jego ślady, a Wismeijer mówi, że zna przynajmniej 50 osób w jednej tylko dzielnicy Pragi, używających podskórnych portfeli Bitcoin.

Chociaż metoda może wydawać się drastyczna, bezpieczeństwo Bitcoin jest ważnym problemem. Podobno aż 23% wszystkich Bitcoinów zostało już nieodwracalnie utracone, co prowadzi do poważnego potraktowania ich bezpieczeństwa.

Wyróżniony obraz z Twitter / Martijn Wismeijer.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *