Zakaz wypłat środków z powodu sankcji Banku Centralnego Indii

Zakaz wypłat środków z powodu sankcji Banku Centralnego Indii

Zebpay, jedna z największych giełd indyjskich, zakazuje wypłat z powodu decyzji banku centralnego.

W środę, 4 lipca, giełda Zebpay przygotowuje się do zamknięcia wszystkich wypłat klientów w rupii indyjskiej (INR). Jest to odpowiedź na zalecenie banku Rezerw Indii (RBI) wobec banków, aby zaprzestać obsługi transakcji w walutach cyfrowych.

Zakaz RBI

Na początku kwietnia bank centralny tego kraju opublikował wytyczne dla wszystkich instytucji finansowych, aby przestały świadczyć usługi na rzecz firm zajmujących się zasobami cyfrowymi.

Termin został wyznaczony na czwartek (5.07). Liczne próby sprzeciwu wobec RBI i jego decyzja nie przyniosły rezultatów. Blokada lokalnych giełd kryptowalut nie została jeszcze narzucona natomiast wypłaty w lokalnej walucie w znaczny sposób utrudnią ich dalsze funkcjonowanie.

Ostrzeżenie firmy Zebpay

W zeszłym miesiącu giełda ostrzegła klientów o możliwym zakazie operacji finansowych, co zmusiło ich do wykupienia swoich funduszy. Obecnie firma Zebpay nadal akceptuje żądania wypłaty za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jest jednak wysoce wątpliwe, że będzie się to odbywać po tym, jak zakazy RBI zaczną obowiązywać.

Nadzieja społeczności

Lokalna społeczność kryptograficzna ma jednak nadzieję, że organy nadzoru wdrożą obiecane środki regulacyjne i zalegalizują sektor cyfrowych walut.

Sekretarz Departamentu Spraw Gospodarczych Subash Chandra wspomniał niedawno w wywiadzie, że jego ministerstwo ma zamiar opracować regulacje kryptograficzne, które przyniosłyby korzyści Indiom i społeczności kryptograficznej.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *