Założyciel Hotmail: Kryptowaluty są "zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe".

Założyciel Hotmail: Kryptowaluty są "zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe".

Arabski biznesmen oraz założyciel domeny e-mailowej Hotmail, Sabeer Bhatia uważa, że ​​kryptowaluty działają na modelu biznesowym opartym na oszustwie.

Sabeer Bhatia to założyciel obecnie zamkniętej domeny e-mailowej Hotmail, którą sprzedał firmie Microsoft pod koniec lat 90. za około 400 milionów dolarów. W wywiadzie dla regionalnych mediów negatywnie wypowiadał się o kryptowalutach oraz stwierdził, że są one ” zbyt piękne, aby mogły być prawdziwie”.

Bhatia dodał, że pomysły, które nie zostały wdrożone nie mogą być wyceniane na miliardy dolarów. W tym przypadku miał na myśli między innymi token IOTA, dziewiątą pod względem kapitalizacji kryptowalutę.

Jest token o nazwie IOTA, który jest oparty na Internet of Things. Nikomu jeszcze nie sprzedali żadnego urządzenia. Cała idea tego pomysłu brzmi: W przyszłości jedno urządzenie IoT będzie mogło porozumieć się z innym urządzeniem IoT i rozliczać każdą transakcję finansową między nimi za pomocą blockchain. I choć nigdy nie zostało to zaimplementowane, pomysł wart jest 15 miliardów dolarów? Naprawdę? Wartości te są całkowicie spekulatywne.

Uważa też, że kryptowalut nie powinno się porównywać z bańką dotcomową.

Rynek kryptowalut jest gorszy. Firmy takie jak Pets.com i Books.com były przynajmniej wersjami platform e-commerce, które dziś się dopiero rozwijają. W tamtych czasach były pomyłki ale jednak dzisiaj robimy wszystko online. Mieli rację … ale byli zbyt wcześnie i nie mieli takiej mocy przetrwania jak Amazon.

Sabeer Bhatia podkreślił, że choć technologia blockchain może przynieść korzyści w przypadku rozrachunku transgranicznego, to wielu inwestorów prawdopodobnie straci pieniądze inwestując w klasę aktywów, która jest “zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa”.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *